Чи можна після кальяну сідати за кермо?

17.11.2017

Фото Чи можна після кальяну сідати за кермоУ зв’язку з широкої популярності кальянокуріння популярними є питання про ефекті кальяну – завдає він шкоди здоров’ю і як впливає на організм в цілому. Що саме відбувається в нашому тілі після куріння кальяну і чи можна після кальяну перебувати в зміненому стані як фізично так і психологічно?

 

Європейські вчені провели ряд досліджень, присвячених впливу куріння на водіїв транспортних засобів. Отже, об’єктами експериментів стали 100 курців водіїв. Результати були такі, що куріння підвищує ризик виникнення дорожньо-транспортної пригоди не менш ніж на 40%, цей факт пов’язаний з тим, що в крові курця зростає концентрація окису вуглецю.

 

Що ж означає цей показник

Наслідки підвищеної концентрації окису вуглецю в крові

Найбільш схильними до впливу З є мозок і серце, так як робота їх обох залежить від безперервного постачання киснем. Вам, швидше за все, на особистому досвіді відомо, що таке нудота або головний біль після тривалого куріння кальяну. Детальніше про причини виникнення неприємних відчуттів і методи їх запобігання читайте в нашій статті “Чому після кальяну болить голова”

Реальна ситуація на дорозі чи Можна після кальяну сідати за кермо?

Виходячи з вищевказаних даних і рекомендацій лікарів, водіння не рекомендується протягом 3-4 годин після кальянной церемонії. Це дозволить зменшити ризик виникнення ДТП. На даний момент не існує офіційної заборони водіння автотранспорту після куріння кальяну.

На цей рахунок не здійснюються ніяких перевірок співробітниками ДАІ. Однак, слід чітко пам’ятати про правило, згідно з яким водію суворо забороняється керувати транспортним засобом у стані сп’яніння (алкогольного, наркотичного чи іншого).

Будьте уважні до свого самопочуття. Не нехтуйте рекомендаціями лікарів. Ваше життя і здоров’я у ваших руках.

Написати коментар