Для чого призначений кальян

22.11.2017

Фото Для чого призначений кальянКальян – це не просто курильний прилад, це свого роду традиція, частину східної культури з багатовіковою історією. Перші кальяни виготовлялися з шкаралупи кокосового горіха, а сьогодні деякі з них являють собою справжні витвори мистецтва ручної збірки.

Зародившись в Індії, куріння кальяну поширилося по азіатським країнам, а в 19 столітті прийшло в Європу, де стало уособленням східної розкоші. Куріння кальяну – це неспішний, споглядальний процес, який спонукає до філософських міркувань і не допускає сторонніх занять. Деякі навіть знаходять у ньому схожість з китайської чайної церемонією.

Дійсність наших днів додала процесу куріння кальяну наліт «гламурності», а частина громадськості пропагує його як один із способів розслаблення і зняття стресу після трудових буднів. Численні кальянні, чилауты (chill out) та інші заклади схожої спрямованості щодня відкривають свої двері для бажаючих покурити кальян в затишній атмосфері, у супроводі відповідної музики. А розвинена сучасна індустрія пропонує широкий асортимент кальянів і супутніх аксесуарів для використання їх в домашній обстановці.

Одночасно з популяризацією куріння кальяну не перестають згасати суперечки про те корисно все-таки чи шкідливо курити кальян? Однозначної відповіді на це питання не існує. Але, вивчивши різні сторони цього процесу, кожен може зробити свої власні висновки.

Шкода від куріння кальяну.

Почнемо з того, що куріння, будь то кальян, трубка, сигара або сигарета – це вже шкідлива звичка, від якої людина часом не в змозі позбутися. Залежність розвивається за рахунок нікотину, що міститься в тютюні. Через легені нікотин потрапляє в кров, звідки стрімко починає виводитися, а у курящої людини з’являється потреба у відновленні балансу нікотину, так зване нікотинове голодування, і виникає бажання закурити знову. Нікотин, не єдине, чим «багатий» тютюн, що входять до його складу смоли також надходять в організм людини, закріплюючись на стінках судин і осідаючи в легенях, що, в свою чергу, може спровокувати хвороби органів дихання, атеросклероз та онкологічні захворювання.

Крім того, процес куріння кальяну передбачає більш сильну тягу», в порівняння з тією ж сигаретою, а значить, дим буде проникати глибше в легені і наносити більше шкоди.

Найчастіше кальянная церемонія у російському її виконанні доповнюється розпиттям алкогольних напоїв, що посилює негативний вплив тютюну і призводить часом до явних ознаках отруєння організму, які проявляються у вигляді нудоти, головного болю, загального нездужання.

Куріння кальяну в громадських місцях також викликає сумнів у гігієнічності цього процесу, якщо там не стежать за чистотою самого апарату, особливості його мундштука. Ви ж не знаєте, хто курив цей кальян до вас, і не було в нього яких-небудь захворювань.

Не обійшов стороною кальян і пасивних курців, згідно із заявами фахівців – він робить на них найбільш сильне вплив, так як концентрація тютюнового диму в громадських місцях для розкурювання кальяну дуже висока і видно не озброєним оком.

Користь кальяну: чим корисно куріння кальяну

Конструкція кальяну, що складається з посудини (колба), верхньої частини (шахта, блюдце, чашка) і шланга з мундштуком на кінці зводиться до того, що тютюновий дим, що вдихається людиною, проходить досить довгий шлях, перш ніж потрапляє в легені. Таким чином, частина шкідливих домішок (смол) і зола утримуються водяним фільтром, а частина залишається у вигляді конденсату на внутрішній поверхні «верхівки» і шланга. Сам дим, проходячи через рідину, стає вологим і охолодженим, не дратуючи тим самим дихальні шляхи і не обпалюючи голосові зв’язки.

Подібна схема дає привід прихильникам кальянной церемонії говорити про нешкідливість його диму для здоров’я людини, що палить.

В цілому, вважається, що година куріння кальяну дорівнює однієї викуреної сигарети. І в принципі, для курця перехід на кальянний спосіб споживання нікотину може значно знизити загальний шкоду від куріння. Адже розкурювання кальяну – це не тільки куріння, це ще тривалий підготовчий етап: дістати, залити рідину, закласти тютюн, накрити фольгою, розжарити вугілля.

Важливу роль в курінні кальяну, звичайно, грає сам тютюн. Він відрізняється від простого тютюну структурою, яка м’яка і липка за рахунок додавання в нього меду або фруктової патоки. Існує безліч видів кальянного тютюну від першокласного до простого. Його роблять з шматочками фруктів, травами або спеціями. Більш того, якщо задатися метою, можна знайти спеціальну курильну суміш зовсім не містить тютюн, а значить, таке куріння кальяну дійсно буде абсолютно здоровим дозвіллям.

Як правильно курити кальян, щоб не нашкодити здоров’ю

Для надання процесу куріння кальяну ще більшою нешкідливості рекомендується дотримуватися ряду правил, дотримання яких здатне внести внесок в турботу про ваше здоров’я:

використовуйте для куріння тільки високоякісний кальянний тютюн; періодично ретельно промивайте всі частини кальяну; не поєднуйте розкурювання кальяну з вживанням алкоголю, віддайте перевагу елітних сортів чаю і натуральним лимонадам; не паліть кальян в компанії малознайомих людей, використовуючи один загальний мундштук.
Кальян на воді, вині, горілці і молоці

Так як посудину в кальяні призначений для рідини, було б дивно, якби туди не пробували заливати що-небудь відмінне від простої води. Справжні знавці кальянной церемонії категорично не радять заливати в колбу міцні спиртні напої: горілку, коньяк або віскі, також як і вживати їх одночасно з курінням. Це, звичайно, посилить п’янке дію тютюну, але наслідки можуть бути плачевними.

Допускається використання слабкого вина, але краще в якості фільтра, крім звичайної питної води, використовувати молоко, яке пом’якшує дим, сік, переважно гранатовий, або ароматизований охолоджений чай, приміром, каркаде. Слідуючи стародавнім традиціям, можна покласти у посудину плоди вишні або винограду, щоб, споглядаючи, спостерігати за їх хаотичної грою. Для посилення ароматичних властивостей кальяну у воду можна додати кілька крапель трояндової ефірної олії.

Кальян: курити чи не курити

До якого відповіді прийти в підсумку, вирішувати кожному окремо взятому індивіду самому, але головне, про що варто пам’ятати завжди – це міра. Якщо відноситься до процесу куріння кальяну як якогось таїнства, особливого ритуалу, що триває довгий період часу і сприяє релаксації і неквапливої бесіди в колі друзів – то це навряд чи виявиться шкідливіше, ніж корпоративна вечірка або відчайдушний дівич-вечір з хворою головою на наступний ранок. А якщо, це вже стало простий буденністю і втратило первісний наліт загадковості – чи варто витрачати на нього свій дорогоцінний здоров’я?

Вугілля і тютюн для кальяну

 

Культура кальянокуріння з кожним днем набирає популярність. Деякі вважають, що кальян – пристрій для куріння, яке в кілька разів небезпечніше сигарет, інші спростовують цей міф, а хтось зводить шкоду до мінімуму, використовуючи безникотиновый тютюн. По всьому світу влаштовуються фестивалі любителів кальянів, а в кожному місті нашої неосяжної країни є свій курильний клуб.

Якщо ви вибираєте кальян, пристрій, принцип роботи – перші речі, які вам необхідно знати. Коли ви вдихаєте, над рідиною, якою наповнена колба, відбувається розрідження. Повітря проходить над гарячим вугіллям і нагрівається. Потім він переходить в чашу, де лежить тютюн. Дим, що утворюється, потрапляє в шахту. Він охолоджується і очищується, потім потрапляє в колбу, воложиться і фільтрується.

Колба – спеціальний посудина для води, завдання якого – очистити, охолодити і зволожити проходить через неї дим. Виготовляється звичайно з скла або металу.

Особливістю єгипетських кальянів є колба у формі дзвона, яка виглядає гармонійно і компактно. Вона зручна у використанні – завжди видно, скільки води в неї налито. Існують також трикутні колби, батьківщиною яких є Сирія.

В даний час в спеціалізованих магазинах можна зустріти абсолютно різні колби будь-якої форми і кольору, який варіант вибрати – справа вашого смаку.

 

Шахта – верхня частина, без якої не обходиться ні один кальян. Пристрій наступне: шахта – це трубка, в якій охолоджується дим, а сторонні домішки осідають вздовж її стін.

Найважливіші характеристики шахти – довжина, матеріал і діаметр. Зазвичай довжина складає приблизно 50-100 см, а діаметр – 10-15 мм. Виготовляються шахти з металу, набагато рідше – з дерева, каменю і глини. Від матеріалу залежить міцність і довговічність. Класичний варіант – нержавіюча сталь.

Існують шахти декількох видів:

цільна – виготовляється повністю з легкоплавкого металу, громіздка, але зручна у використанні;розбірна – складається з декількох частин, сполучених різьбленням, зазвичай не використовується в якісних кальянах;складова – трубка, на яку надягають всі елементи декору, порожня всередині, тому легше цілісною.

Чаша

У виборі хорошої чаші для кальяну значну роль відіграє її форма, а також обсяг і матеріал, з якого вона виготовлена.

Кераміка. Неякісний варіант, зазвичай продається разом з китайськими кальянами, при курінні сильно нагрівається спалюючи тютюн.Глина. Класичний недорогий варіант. Має гарну теплопровідність, завдяки чому рівномірно прогріває тютюн.Силікон. Жаростійкий матеріал. Прогрів тютюну рівномірний, не вимагає використання ущільнювачів. Розбити таку чашу неможливо, що, безсумнівно, також є її плюсом.Метал. Існує думка, що в металі тютюн швидше згоряє. Тим не менше можна знайти чаші і з такого матеріалу.

Необхідно пам’ятати купуючи кальян – пристрій чаші може бути різним. На ринку можна знайти варіант будь-якої форми і обсягу. Існують неглибокі, глибокі і класичні чаші. Купувати хорошу чашу доведеться окремо, в комплекті з кальяном зазвичай йдуть неякісні керамічні варіанти.

Трубка

Також входить в пристрій кальяну. Схема наступна: трубка вставляється в спеціальний порт, при курінні саме з неї надходить охолодженою і фільтрований дим. Обладнана мундштуком – наконечником, який роблять в основному з дерева або пластику.

Характеризується діаметром і матеріалом. Бувають шланги з каркасом з металу і пластику. Все популярнішими стають силіконові трубки – хороший, довговічний варіант, який практично не вбирає смаки. Один з мінусів – такі шланги гнучкі, і ціни на них значно вищі.

Додаткові аксесуари

Нижче перераховані додаткові частини, куріння без яких не можливе, але вони в кілька разів спрощують процес.

Калауд. Кругле виріб з алюмінію, відмінна заміна фользі. Всередину кладуть вугілля, зверху накриваються кришкою з регульованими прорізами.Ковпак. Їм накривається чашка, щоб зберегти тепло та продовжити процес куріння.Щипці. Використовуються для того, щоб тримати ними гаряче вугілля.Йорж. Призначений для очищення шахти.Блюдце. Являє собою тарілку, необхідну для того, щоб попіл і жар не розсипалися. На блюдце можна покласти щипці, поставити ковпак. Кріпиться у верхній частині.Одноразовий мундштук. Маленький пластиковий наконечник. Для гігієнічності використовуються у великій компанії, в якій у кожного є свій мундштук.

 

Електронний кальян являє собою компактну трубку, усередині якої знаходиться картридж, що сприяє утворенню м’якого і ароматної пари. Цієї «електронної начинки» вистачає приблизно на 3-4 години безперервного користування. Куріння максимально спрощено: в пристрої немає вугілля, тютюну і паперу.

Для будь-якого електронного кальяну передбачені зарядки. Яке зарядний пристрій для електронного кальяну вибрати? Краще всього використовувати оригінальний виріб, яке йде в комплекті з самим кальяном.

Написати коментар