Хто курить кальян, той не працює

01.08.2017

У Туреччині є приказка: “хто курить кальян, той не працює”. Сигарета горить всього три хвилини, людина з цигаркою рухливий і метушливий. Коли ви палите сигари, то вже не будете метушитися. Трубка робить вас ще більш статечним: її треба прочищати, набивати, розпалювати, і весь цей час ви будете зайнятий справою. Кальян ж з фруктовим тютюном викурюється не менш ніж за годину. А це поєднується тільки з тишею і думками. Не просто так кажуть, що у тих, хто курить кальян, думки, такі ж довгі, як шия кальяну.

Кальян – це запорука дружби і джерело сварки. Якщо Ви маєте великий кальян, який можуть палити одночасно кілька людей, то Ви зобов’язані запропонувати його гостю – інакше образите його. У далекому 1841 році між Туреччиною і Францією стався дипломатичний криза, ледь не призвів до війни – тільки тому, що султан відмовився запропонувати французькому послу покурити разом з ним кальян…

Взагалі кальян вимагає особливого до себе ставлення. Наприклад, його ніколи не ставлять на піднесення, а завжди тримають на підлозі, і ніколи не передають з рук у руки. І головне, його не курять між справою, для цього є певний час і місце. У Стамбулі, наприклад, інші любителі проводять за кальяном за п’ять годин до ряду, попиваючи каву і слухаючи вуличний шум.

Написати коментар