Кальян: так чи шкідливий як сигарети?

24.07.2017

У багатьох країнах на тему, що ж все-таки шкідливіше – сигарети або кальян, ведуться бурхливі і нескінченні суперечки. Ця тема стала свого роду тим каменем спотикання, який зіштовхнув вчені уми в пошуках відповіді на одвічне питання – бути чи не бути? Досі європейськими медиками не зроблено остаточних висновків і не дивно, адже основа гарного і якісного кальяну – це, безумовно, високоякісний тютюн, який висушений за спеціальною технологією, а також вымочен під фруктової патоці.

Які переваги кальяну?

При курінні кальяну вода осаджує смоли, охолоджується тютюновий дим. Ось і виходить, що перевага кальянного тютюну в тому, що не згорає як в сигареті, а він тліє. Та й дослідження показали, що фільтрування через воду досить значно скорочує то вміст шкідливих і шкідливих для здоров’я домішок, які, до речі, залишаються при палінні в сигаретах.Також, на відміну від сигарет, кальянний дим зовсім позбавлений акролеїну і альдегідів, шкідливих речовин, так і не подразнює слизову оболонки горла, носа як курців, так і некурящого, що знаходиться поблизу від кальяну. В розмірених дозах такий спосіб куріння абсолютно нешкідливий, чого не скажеш про куріння сигарет. Цей факт і пояснює широке розповсюдження кальяну, а також його популярність серед молоді та людей середнього віку.

Недоліки кальяну!

І все ж, задоволення задоволенням, але не варто забувати, що непомірковано выкуренный кальян, може запросто негативно позначитися на організмі людини. Так що, при палінні кальяну, в іншому як і при вживанні всього, бажано дотримуватися одного правила – все добре в міру. Також варто пам’ятати, що паралельно при курінні кальяну приймати алкоголь у великому обсязі не варто, так як запросто можна отримати отруєння організму – нудоту, головний біль.Золоті правила для кальянщикаЩоб процес куріння кальяну став ще більш нешкідливим, медики рекомендують дотримуватися кількох правил, здатних внести свій внесок у турботу про здоров’я кальянщика. Ось вони:По-перше, коли курите кальян, використовуйте тільки високоякісний тютюн, не економте на своєму здоров’ї;По-друге, завжди ретельно промивайте після кожного процесу куріння всі частини кальяну;В-третіх, поєднуйте розкурювання кальяну з елітними сортами чаю, а також натуральним лимонадам, але ніяк не алкоголем;І, по-четверте, не раскуривайте кальян у малознайомих компаніях або сумнівних закладу, використовуючи при цьому лише один загальний мундштук. Носіть завжди свій власний мундштук.

Палити чи не палити?

Так що, курити кальян чи ні, вирішувати тільки Вам. У будь-якому випадку, пам’ятайте, що захід – це головне в будь-якому процесі куріння, будь-то кальян, трубка, е-цигарка або звичайна сигарета. І взагалі, якщо відноситься до кальяну як до якогось таїнства, священного ритуалу, сприяє релаксації і невимушеній бесіді в колі друзів і близьких, цей спосіб відпочинку навряд чи виявиться згубним, ніж та ж корпоративна вечірка або той самий відчайдушний мальчишник з раскалывающейся хворою головою на ранок.

Написати коментар