1.    
  2.     Секрети гарного кальяну

Секрети гарного кальяну

Є кілька технічних сторін приготування хорошого кальяну, з яких частина дійсно чисто технічні, залежать не від таланту, а від уважності і акуратності.

Це:

кількість води в кальяні – якщо її занадто багато, кальян буде погано тягнути (а якщо мало, то не буде взагалі). Оптимально, води потрібно стільки, щоб трубка була занурена у воду на півтори – максимум два сантиметри, а при продуванні (навіть не обов’язково через шланг, можна зробити “рупор” з долоні і продути прямо з отвору) кальян видавав характерний гучний булькаючий звук.

достатня розпушеність тютюну. У багатьох відео показано, як тютюн спочатку проминают і змішують, а потім промятую корж розпушують зубочисткою. Мене вчили просто пухко насипати тютюн (тобто, окремими шматочками) в чашку, якщо це суміш табаков – то один на другий чи навіть на різні сторони кальяну), а потім зубочисткою розправляти його в районі головних отворів (щоб кальян краще тягнув).

вугілля повинні бути розігріті (і роздуті, щоб швидше розігрівалися) до рівномірного червоного кольору. Чорні посередині вугілля будуть погано горіти і кальян не буде нормально пускати дим. Щоб чашка рівномірно і швидко розігрівалася, вугілля кладуть по сторонам чашки, а не в центр фольги. Краще всього брати вугілля кубиками, а не пластинами, і оптимально три невеликих вугілля трикутником (в якості економії роблять два вугілля побільше один навпроти одного). Самозаймисті вугілля з селітрою гарні тільки, коли кальян беруть на природу, де вугілля ніде нормально розпалити вони псують запах кальяну.

тютюн ні в якому разі не повинен торкатися закриваючої чашку фольги, інакше він починає горіти (“дерти”) і палити це стає неможливо, дуже їдкий дим виходить. Тому важливо правильно розрахувати дозування тютюну – з одного боку, для хорошого кальяну його має вистачити мінімум на годину, краще півтора-два. З іншого, занадто багато тютюну погано теж, дим виходить дуже концентрований і є небезпека спалити тютюн. Коли замовлень багато, дірки у фользі проробляють спеціальним їжачком (пластмасова пластина з натиканими в неї цвяхами), але частина кальянників скаржаться, що коли фольга товста (а її в такому разі потрібен один шар, а не два), такий спосіб  приминають фольгу всередину і є небезпека знову ж горіння тютюну.

– з тих же міркувань (щоб тютюн димів добре, але не горів) не можна тримати температуру чашки занадто високою. Тобто, незважаючи на те, що перед подачею кальян накривається тарбушем, тарбуш треба знімати через хвилину-дві, інакше тютюн буде спалений до чорноти і це буде не кальян, а гидоту.

щоб дим фільтрувався краще, можна додавати у вазу лід (у цілому, чим холодніша вода і довший ствол кальяну, тим більше шкідливих речовин фільтрується з тютюну і тим дим м’якше). Деякі для кращої фільтрації наливають у воду молоко (але тру кальянщики, здається, вважають це понтами). Для різних відтінків запаху можна додавати у воду вази фрукти і трави, а можна зробити “алкогольний кальян”, долив у вазу спиртне (що, загалом, теж вважається понтами).

Решта – то є, варіювання смаку кальяну за рахунок різних табаків та їх сумішей, це вже талант і такі штуки або відчуваєш, або ні. Втім, в інтенсивно працючій кальянній, де кальяни після куріння лише обполіскують, а по-справжньому миють раз у тиждень (це означає, трубки ретельно чистять йоржиком з водою, а воду для ваз ще й додають трохи руйнує органіку “Білизни”. тільки її треба потім добре відмити, інакше огидно пахне і шкідливо для здоров’я) – до кінця тижня в кальяні вже стільки різних запахів, що талант їх змішувати марнується.

Написати коментар