Що таке куріння тютюну через кальян

20.11.2017

Фото Що таке куріння тютюну через кальянКуріння тютюну через кальян є формою споживання тютюну з допомогою одноствольної або багатостовбурні інструменту для куріння ароматизованого або неароматизированого тютюну, розробленого таким чином, що перед тим, як потрапити до курцеві, дим проходить крізь воду або іншу рідину.

Чому куріння кальяну стає все більш популярним, особливо серед молодих людей?

Деякі з визначних чинників, які, по всій видимості,
сприяють зростанню популярності куріння тютюну через кальян, включають:

– Поява ароматизованого тютюну

Виявляється, поява в 1990-х роках підсолодженого ароматизованого тютюну для кальянів, який зазвичай називають маассел, пов’язане з різким стрибком популярності куріння кальяну . До маассела, курці кальяну використовували для куріння свіжі листя тютюну. Міцний і різкий дим від свіжого листя тютюну різко контрастує з м’яким і ароматним димом від маассела. Маассел випускається у багатьох різновидах і спрощує підготовку до куріння кальяну. Глобальні дані показують, що більшість курців кальяну, особливо молоді курці, при палінні кальяну воліють використовувати маассел.

– Соціальна прийнятність у зв’язку з поширенням культури кафе і ресторанів

Спільне куріння кальяну – це досить популярне проведення часу, особливо серед молодих людей, і кафе і ресторани наживаються на цьому, включаючи кальяни в свої меню. Кальяни стали невід’ємною частиною кафе, узаконивши своє використання на громадських заходах. Кальянні кафе і ресторани з величезною швидкістю підкорюють світ, культивуючи тим самим цю форму споживання тютюну.

– Просування через засоби масової комунікації і соціальні медіа

Традиційні і нові засоби масової інформації та Інтернет приділяють все більше ефірного часу куріння тютюну через кальян, часто демонструючи подібне проведення часу з позитивної сторони. Один аналіз відео про куріння сигарет і кальяну на YouTube показав, що користувальницькі відео про використання кальяну менш схильні визнавати негативні наслідки куріння для здоров’я, ніж відео про паління звичайних сигарет. Крім того, маркетологи і продавці кальянів і тютюну для кальянів використовують Інтернет і соціальні медіа для реклами своєї продукції під виглядом блогів і повідомлень від зацікавлених груп .

– Відсутність конкретної політики і правил щодо куріння кальяну

Кальянная продукція та місця для куріння кальяну часто звільнені від виконання правил, спрямованих на боротьбу з курінням тютюну; а у країнах, де існує подібна політика, особливо у світі, що розвивається, відсутність механізмів її реалізації робить політику щодо куріння кальяну неефективною .

– Хибні уявлення про відносну безпеки куріння кальяну

Переконання, що те, що тютюновий дим проходить через воду, робить куріння кальяну менш шкідливим, ніж куріння сигарет, є широко поширеним, і сприяє його зростаючої популярності і прийнятності.

Куріння кальяну небезпечне для здоров’я?

• Дим кальяну токсичний.

• Лабораторний аналіз кальянного диму виявив піддаються вимірюванню рівні канцерогенних речовин (в тому числі специфічних для тютюну нітрозамінів, поліциклічних ароматичних вуглеводнів [ПО],
летючих альдегідів, наприклад, формальдегіду і бензолу), і токсикантів, таких як оксид азоту і важкі метали. Крім того, спалювання вугілля генерує високі рівні окису вуглецю (СО) і канцерогенних ПАВ. Ці токсичні речовини мають відношення до наркоманії, захворювань серця і легенів і раку у курців, і, якщо ці токсиканти поглинаються організмом в значних кількостях, можуть призводити до аналогічних результатів і у курців кальяну.

• Курці кальяну у значних кількостях поглинають токсини і канцерогени з кальянного диму.
Дані аналізів біомаркерів, які вимірюють токсичні і канцерогенні рівні в крові та сечі курців кальяну, показують, що в результаті куріння кальяну курці піддаються значному впливу цих сполук. Курці кальяну піддаються набагато більшому впливу ЗІ значно більшому впливу ПАУ, аналогічного впливу нікотину і значно більш низькому впливу специфічних для тютюну нітрозамінів, ніж курці звичайного тютюну.

• Куріння кальяну призводить до вимірним гострим несприятливих фізіологічних та медичних наслідків. Дослідження документально підтверджують у курців кальяну підвищення серцевого ритму і кров’яного тиску, інші шкідливі гострі серцево-судинні ефекти, порушення функції легенів і переносимості фізичних навантажень, збільшення виникнення запалення легенів, непритомність і гострі отруєння чадним газом .

Чи викликає звикання куріння тютюну через кальян ?

Дані показують, що куріння кальяну викликає звикання.

Нікотин – це викликає звикання речовина, що міститься в тютюні, і він в значних кількостях присутній в кальянному димі. У плазмі курців кальяну після його куріння значно
збільшується рівень нікотину, більш того, вони проявляють поведінкові симптоми нікотинової залежності.

Хоча багато з показників залежно від кальяну схожі з залежністю від паління цигарок, є вагомі підстави вважати, що тютюнова залежність курців кальяну має свої унікальні особливості, які ще не визнані в моделях і інструментах, описаних у літературі, присвяченій залежно від сигарет. Звикання до кальяну в даний час значним чином недооцінюється.

Написати коментар