Як облаштувати кальянну зону в квартирі

17.11.2017

Фото Як облаштувати кальянну зону в квартиріЩоб від задоволення від куріння кальяну нічого не відволікало, потрібно продумати лише три важливі деталі.

Куріння кальяну — досить популярний у молодих людей заняття. Для багатьох воно стало практично щоденним ритуалом, адже за кальяном вони відпочивають від міської суєти і розслабляються. Багато хто з них, як правило, не замислюються про те, щоб створити зручності для цього ритуалу і курять кальян де завгодно.

Дизайнер інтер’єру та співкерівник майстерні Geometrium Павло Герасимов, підготував кілька порад з облаштування інтер’єру для тих, хто хоче збудувати у своїй квартирі окрему кальянну зону.

Визначте функціонал вашого ритуалу

Проект абсолютно будь зони починається з вибудовування її функцій. Згадайте, як проходить ваш вечір за курінням кальяну. Чи збираєтеся ви великою компанією у вітальні за переглядом кіно? Або навпаки – любіть у цей момент побути наодинці з книгою? В залежності від відповіді на це питання, ви зможете визначити функціонал майбутньої зони і продумати її наповнення та планування.

Важлива деталь – ступінь захоплення курінням кальяну. Деякі досить ґрунтовно і професійно підходять до цього ритуалу. Для них будуть застосовані більш просунуті рішення і ретельно продумана організація цієї зони. Наприклад, в одному із наших проектів ми передбачали спеціальний гачок для сушіння кальянной трубки.

В іншому — встановлювали спеціальну машину для розпалювання і роздування вугілля в кальяні. Крім того, що вам треба передбачити місце для подібних девайсів, важливо ще розташувати їх так, щоб ними було зручно користуватися в подальшому.

Витяжка і провітрюваність кальянної зони

Незважаючи на те, що пар при курінні кальяну ароматизований, для кальянної зони необхідна витяжка. Якщо йдеться про вітальні, то можна вивести її від вентиляційного стояка через стелю безпосередньо до того місця, де буде куриться кальян. Також можна зробити фільтрацію повітря через капітальну стіну замість блоку кондиціонера.

Якщо вищеперелічені варіанти вам не підходять, то передбачте гарну провітрюваність приміщення. На балконі це не складе труднощів, так як там досить багато відкриваються вікон. Саме з цієї причини найчастіше під кальянну зону задіюється балкон.

Зберігання кальяну і його атрибутів

Крім розташування кальянної зони, необхідно подумати про те, де буде зберігатися сам кальян. Так як пристрій кальяну досить крихке, він вимагає правильного і акуратного зберігання. Можна передбачити для нього окрему глибоку нішу, щоб кальян випадково не впав і не розбився.

Передбачте також місце для зберігання тютюну, вугілля, додаткових кальянних трубок і інших аксесуарів. Знову ж таки, кількість додаткових атрибутів залежить від того, наскільки людина захоплений цим заняттям. Від цього і варіюються розміри зони для зберігання.

Кальянна зона для гостей

Розміри кальянной зони потрібно визначати виходячи з дій. Якщо ви плануєте цей ритуал у великій компанії, то логічно використовувати в якості кальянной зони більш просторе приміщення, наприклад, частина вітальні.

Наприклад, в одному з наших проектів замовник захотів передбачити кальянну зону для великої компанії. Для цього ми запропонували виконати дизайн інтер’єру квартири відкритим простором, в якому кальянная буде виділена в окрему зону за рахунок поєднаного з квартирою балкона.

Сама по собі зона була відокремлена від простору барною стійкою, на якій можна розташувати кальян при великій кількості гостей.

При цьому ми розташували цю зону таким чином, щоб можна було дивитися ТБ одночасно з курінням кальяну, так і розвернутися у бік самої зони. В іншому кінці кальянной розташована невелика лаунж-зона, в якій можна прилягти і розслабитися під час куріння кальяну. При оформленні приміщення, спеціально для запобігання пошкоджень підлогового покриття при випадковому падінні вугілля, використовувалася плитка.

Кальянна зона для себе

Якщо вам більше до душі курити кальян у самоті, то для цього цілком підійде і балкон. Це місце є найкращим бюджетним рішенням для кальянной зони, відразу з кількох причин. По-перше, в інтер’єр балкона можна легко вписати недороге безкаркасне крісло або пуф. По-друге, вигляд з балкона на місто дозволяє простіше зосередитися. По-третє, можна самому виконати деякі рішення для зберігання з дерев’яних дощок або труб.

Наприклад, в іншому нашому проекті ми розташували кальянну зону окремо від всієї квартири. У цьому випадку замовнику знадобилася відокремлена зона, щоб проводити там час на самоті, відпочити в своїх думках за курінням кальяну або за читанням книги.

Якщо ви зважилися на створення кальянной зони у вашій квартирі, заздалегідь врахуйте всі перераховані вище нюанси і продумайте їх ще на етапі планування, щоб не зіткнутися з незручностями вже в процесі куріння кальяну або його зберігання.

Написати коментар