Як правильно курити і вибрати кальян

17.11.2017

Фото Як правильно курити і вибрати кальянЯкщо ви твердо вирішили обзавестися на заздрість друзям власним кальяном, ми допоможемо вам зробити перший крок – розповімо, як не помилитися при виборі.

Здавалося б, кальян вже міцно увійшов в нашу повсякденність і мало ким сприймається як екзотика. Тим не менш культура куріння кальяну в нашій країні поки толком не склалася. І людей часто ставить у глухий кут все це велика кількість спеціальних вугілля для кальяну, щипців та іншої кальянной атрибутики. Але якщо особисто вас труднощі не лякають, і ви твердо вирішили обзавестися на заздрість друзям кальяном, ми допоможемо вам зробити перший крок – розповімо , як не помилитися при виборі правильного кальяну.

Правильний кальян – його призначення та висота

Якщо ви не знаєте як вибрати кальян, в першу чергу визначитеся, для чого він вам потрібен.

Тут можуть бути різні варіанти:

Кальян як сувенірна продукція

До такої категорії належить кальян висотою до 20 см. Він буде симпатично виглядатиме на поличці і нагадувати вам, наприклад, про чудову подорож. На жаль, ви так і не дізнаєтеся як курити кальян з таким пристроєм.

Кальян як недорогий подарунок, або “кишеньковий” кальян

Невеликих розмірів кальян (30-45 см), який вже придатний для куріння, але не дуже частого. З-за розмірів такий кальян коштує не так дорого, напевно, тому часто купується як подарунок, яким можна скористатися за прямим призначенням. Це кальян, з яким зручно ходити в гості, їздити на природу, брати з собою в подорожі.

Кальян безпосередньо для куріння

Вибирайте кальян заввишки 50-100 см, якщо потрібна справжня “робоча конячка”.

Кальян для інтер’єру

Дуже високий кальян, такий зазвичай купують для прикраси інтер’єру. Іноді у нього навіть запаяні трубки. Питання про те, кальян шкідливий або ні, з ним так і залишиться відкритим.

Складний або різьбовий кальян

Кальяни бувають складові і різьбові. У складових кальянів шахта з’єднується з колбою за допомогою спеціальних ущільнювачів. У різьбових кальянів шахта закручується в колбу. Значних відмінностей, які вплинуть на якість куріння, між ними немає. Єдине, що потрібно враховувати – до складових кальянам частенько доведеться купувати нові ущільнювачі. А до різьбовим, якщо зірветься різьблення, буде складно знайти відповідну колбу.

Як розкурити кальян і кількість трубок

На Сході кальяном називають пристрій з однією трубкою. Кальяни з кількома трубками створені спеціально для європейських споживачів на увазі великого попиту на подібну екзотику. Відразу попереджаємо, що герметичність в них гірше, ніж у однотрубчатих. Якщо ви все одно хочете придбати кальян з двома трубками, відразу зверніть увагу, щоб у кожної з них був клапан (кулька), щоб не доводилося при кожному затягуванні закривати непотрібні трубки.

Шахта правильного кальяну

При виборі кальяну слід звернути особливу увагу на шахту. Бажано, щоб шахта кальяну була виготовлена з нержавіючого металу (при палінні в шахті звертається вологе повітря, що сприяє швидкому окисленню металу). Оскільки якість металу складно визначити на око, то вибирайте так: чим шахта кальяну важче, тим більш якісний метал в ній використовується. Зверніть увагу на наявність кульки в клапані, а також, якщо кальян многотрубчатый, то на наявність клапанів з кульками в кожній трубці.

Колби для кальяну

При виборі колби для кальяну слід пам’ятати, що скляні часто б’ються (як і будь-яка скляна річ), тому, на всяк випадок, бажано вибирати колбу з товстими стінками, або металеву. Але при цьому слід зауважити, що в металеву колбу важко заливати воду і погано видно рівень рідини. При купівлі колби слід перевірити її на герметичність (просто вдув туди повітря). Ціна колби для кальяну багато в чому залежить від матеріалів, з яких вона зроблена: богема, кришталь, скло і т. д.

Шланг для кальяну

Головне у шлангу для кальяну не зовнішній вигляд, а його герметичність. При виборі перевірте його на цей показник – закривши один кінець, подуйте в нього з іншого. Чим довше шланг, тим він зручніше. По-перше, менше турбот про відстані від курця до кальяну. По-друге, простіше палити у великій компанії. Наконечники шланга краще вибирати з пластику, або твердих порід дерева (коштують дорожче), оскільки з плином часу легкі породи розбухають від сильної вологості диму.

Чаша, вугілля і тютюн для кальяну

Краще використовувати керамічну чашку для кальяну, покриту глазур’ю – вона менше вбирає запах і легше чиститься після використання.

Блюдце для кальяну

Вибирайте знімні блюдця для кальяну, які щільно кріпляться до шахті кальяну, і не бовтаються. Блюдце для кальяну з високими бортами краще, менше ймовірність того, що розсиплеться впав попіл, в який перетворюється вугілля від тютюну.

Написати коментар