Як вибрати чашу для кальяну?

26.08.2017

Чаша – це одна з основних частин кальяну. В ній знаходиться тютюн. І його смак у чому залежить від чаші. В магазинах можна побачити широкий асортимент чаш для кальянів. Вони виготовлені з різних матеріалів:

Глина

Кераміка

Метал

Силікон

Боросилікатне скло

Який матеріал вибрати?

Глиняні чаші є відмінними провідниками тепла від вугілля і розподіляють тепло по всій поверхні. Єдиний мінус глини в тому, що вона вбираємо в себе всі аромати. Тому після кожного куріння її потрібно мити. Можна, звичайно, накривати чашу фольгою, але при контакті тютюну з чашею дим виходить набагато насиченішим. Чаші з глини можуть бути з поливою і без. Великої різниці немає. Але ось мити легше чаші з нанесенням глазурі. До того ж, в перший час у них Ви не відчуєте аромату глини. У чашах без глазурі можна відчути смак глини при палінні. Однак є винятки. Якщо виготовлювач обпік чашу, то запаху не буде. До речі, в популярних кальянах Khalil Mamoon використовуються чаші з глини.

Керамічні чаші в цілому непоганий варіант. В основній комплектації більшості кальянів використовують саме її. Чаша з кераміки добре проводить тепло. Але глиняного вона все таки поступається за якістю.

Чаші з металу зараз складно знайти в магазинах. Їх єдиний плюс ударів, але в іншому вони абсолютно непридатні. Металеві чаші перегріваються і підпалюють тютюн.

Силіконові чаші – це новинка в світі кальянокуренії. Їх легко чистити і немає необхідності використовувати ущільнювач. Крім того, вона не вбирає аромати так сильно, як глиняна чаша. Але при курінні можна іноді відчути неприємний присмак синтетики. І вони прогріваються гірше.

Чаші з боросилікатного скла мають ряд переваг. Вони жаростійкі і в більшості випадків не розіб’ються при падінні. Але в Україні такі чаші практично не завозяться. Та й вартість занадто висока. Так як технологія виготовлення займає багато часу.

Виробник чаші для кальяну

Вибирати чашу, орієнтуючись на виробника, ми не радимо. Адже якісну продукцію можуть робити і нікому не відомі майстри. Назвемо найбільш популярних виробників:

  • Tangiers;
  • Mya;
  • Phunnel;
  • Crown;
  • Egeglas.

Що ще потрібно знати про чашах?

Існують внутрішні і зовнішні чаші. У зовнішніх розширена нижня частина і їх одягають зверху на ущільнювач або носик. Чаші з таким кріпленням використовуються в єгипетських кальянах. Нижня частина внутрішніх чаш заужена. Вони вставляються в шахту або носик для чаші. Їх використовують в кальянах сирійського виробництва. Крім того, деякі чаші робляться під певну методику забивання тютюну або куріння.

Сподіваємося, що Вам допоможуть наші рекомендації. Вибір за Вами. Наостанок дамо тільки одна порада: для стандартних табаков використовуйте глиняну чашу, а для каменів найкраще підійде чаша Tangiers.

Написати коментар