Як вибрати кальян?

06.09.2017

На даний момент на ринку у величезному асортименті представлені як функціональні, так і сувенірні моделі, тому важливо не помилитися і не купити один замість іншого. Якщо при виборі сувенірних кальянів можна повністю покластися на власні естетичні уподобання, то покупку кальяну для паління слід здійснювати більш обдумано, дотримуючись при цьому деяких основних правил.

Найпоширенішими кальянами вважаються китайські, сирійські та єгипетські

Саме такі вироби найчастіше можна знайти в магазинах. Тому варто знати, в чому ж їх особливість. Китайські кальяни користуються великим успіхів завдяки відносно низькій ціні. Однак такі вироби для куріння прослужать близько року. Вони більше підходять для рідкого куріння. Адже матеріали дешеві і не завжди герметичні.

Кальяни, які робляться в Сирії, як правило, високої якості. Користуватися ними можна буде дуже довго. Всі кальяни виготовляються з надійних матеріалів. Також можна відзначити високий рівень декоративності. Сирійські кальяни дуже красиві і прикрасять будь-який інтер’єр.

Одними з кращих у світі кальянів вважаються єгипетські. Їх виробництво давно налагоджена, а в якості виробів немає ніяких сумнівів. Служать єгипетські кальяни дуже довго, і діапазон цін дуже широкий. Асортимент великий, що дозволяє вибрати дійсно оригінальний кальян.

Особливу увагу слід приділити розміром і деталей кальяну

Чим вище виявиться вибраний Вами кальян, тим краще. Висоту можна оцінити тільки тоді, коли всі складні елементи з’єднані, тобто колба, трубка і шланг зібрані в одне ціле. Чим вище кальян, тим краще охолоне дим, а значить, він не висушить і не обпече Ваші дихальні шляхи. Віддавайте перевагу моделям, верх яких виготовлений з латуні! Цей метал краще інших утримує тепло.

Також шахти кальянів виготовляють з нержавіючої сталі, міді і сплавів. Тип матеріалу безпосередньо впливає на термін служби виробу. Також стежте, щоб вибраний Вами кальян був герметичним. Перевірити це після збірки дуже просто – потрібно закрити верхню частину долонею і спробувати вдихнути повітря через мундштук. Якщо повітря проходить важко, або зовсім не тягнеться, значить, цей кальян герметичний.

Далі слід придивитися до основних складових кальяну, а саме до шахті, колби, чашки і шланга. Серцем кальяну є шахта (довга металева трубка). Нижня її частина повинна складатися з міді або нержавіючої сталі, тому як саме ця область опускається в колбу і контактує з водою. Що стосується колби, то вона може бути виконана як з металу, так і скла.

І в тих, і в інших є свої переваги і недоліки. Наприклад, металеві моделі відрізняються особливою міцністю, але за ними складніше доглядати й транспортувати їх теж не дуже зручно. Скляні колби більш тендітні, але в той же час володіють естетичним зовнішнім виглядом. Перед покупкою кальяну зі скляною колбою переконайтеся, чи немає на ній тріщин та інших дефектів, а також намагайтеся робити вибір в користь потовщеного скла. Розмір колби повинен бути пропорційним всьому розміром кальяну.

Чаші для тютюну можуть бути виготовлені з металу та кераміки

Більшою популярністю користуються останні. Так як кераміка прогрівається більш рівномірно і тютюн в ній не підгорає. Дивіться, щоб верхня поверхня чаші була рівною, а внутрішній діаметр – ідеально округлим. Це забезпечить щільну фіксацію чаші на вершині шахти. Шланг кальяну повинен бути широким і міцним. Тоді курити кальян буде легко, а чистити швидко. А ось, скільки трубок повинно бути у кальяну – питання спірне. Чим вище кальян, тим краще він буде куриться. З цього випливає, що трубок може бути кілька. А ось якщо кальян невеликий, то можна використовувати тільки одну трубку.

Написати коментар